close
تبلیغات در اینترنت

دانلود رایگان پایان نامه - 11

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
برای ورود به فروشگاه کلیک کنید
برای سفارش تبلیغات کلیک کنید

تبلیغات

دانلود مقالات معماری

منابع کنکور ارشد مهندسی معماری

1) زبان عمومی و تخصصی:

تعداد سئوالات این درس در آزمون 30 سئوال می‌باشد. همان‌طور كه از نام درس پیداست، تعدادی از سئوالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی مجموعه معماری می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند منطقی باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصی در اكثر رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌كند و اساتید این درس به صورت سلیقه‌ای منابع و یا جزوات مورد نظر خود را به دانشجویان معرفی می‌كنند. البته كتاب‌ زبان تخصصی برای دانشجویان معماری ( انتشارات سمت ) و کتاب 504 واژه در کنار نرم افزار گزینه آخر ( مربوط به زبان عمومی و تخصصی مجموعه معماری ) برای تقویت این درس بدون شک  بهترین منابع هستند.

كسب درصد بالا با تسلط بر بانک لغت نرم افزار گزینه آخر و مطالعه كتاب‌های فوق با توجه به اظهار قبولی‌های سال‌های گذشته به راحتی ممكن است.

2) دروس تاریخ و مبانی نظری:

(تاریخ معماری جهان، معماری معاصر، معماری اسلامی، مبانی نظری معماری)

تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری 30 سئوال و ضریب آن برای تمام گرایش‌ها (2) می‌باشد. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور، كتاب آشنایی با معماری جهان تألیف ابراهیم زارعی، كتاب فضا، زمان و معماری به ترجمه‌ی منوچهر مزینی، کتب معماری اسلامی و كتاب سبك‌شناسی استاد كریم پیرنیا، كتاب آشنایی با تاریخ معماری و شهرسازی ایران، كتاب مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب تألیف دكتر وحید قبادیان، كتاب تاریخ هنر معماری ایران در دوران اسلامی تألیف یوسف كیانی می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر کتب زیر را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند:

تاریخ و مبانی نظری جهان – ابراهیم زارعی

تاریخ و مبانی نظری جهان – جزوات دانشگاه تهران ( اساتید بزرگواری چون متدین و … )

تاریخ و مبانی نظری معاصر – قبادیان

تاریخ و مبانی نظری معاصر  از 1900- ویلیام کریتس

مکاتب هنری از منابعی مانند مبادی سواد بصری و سایر منابع تاریخ هنر ( مبانی نظری )

تاریخ و مبانی نظری اسلامی- سبک شناسی دکتر پیرنیا

تاریخ و مبانی نظری اسلامی- معماری اسلامی دکتر پیرنیا

تاریخ و مبانی نظری اسلامی- معماری ایرانی دکتر پیرنیا

جزوات معماری اسلامی 1 و 2 – دکتر متدین، دانشگاه تهران

3) درك عمومی معماری:

تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری 20 سئوال و ضریب آن برای گرایش‌های مختلف، متفاوت است. این درس بصورت تئوری است. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور، کتاب‌های عناصر معماری از صورت تا مكان ترجمه‌ی فرزین فردانش، زیباشناسی معماری یورگ گودتر، كتاب فرم فضا، نظم معماری ترجمه‌ی زهره قره‌گوزلو، كتاب ریشه‌ها و گرایش‌های نظریه معماری تألیف دكتر محمد منصور فلامكی، كتاب پرسپكتیو ترجمه هرمز معزز می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر کتب زیر را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند:

جزوات دانشگاه تهران ( اساتید بزرگواری چون متدین و امیرسعید محمودی)

مقالات مرتبط با آموزش معماری – عیسی حجت

زیبایی شناسی در معماری

از فرم تا مکان ( ترجمه سیمون آیوازیان )

هندسه ترسیمی و سایه – جزوات هندسه منظر و مرایا

4) درك عمومی معماری منظر :

این درس پراهمیت ترین درس برای گرایش معماری منظر است و ضریب آن برای این گرایش (3) است. ( ضریب این درس برای سایر گرایش ها (1) است ) تعداد سئوالات این درس در کنکور سراسری 20 سئوال می‌باشد. منابع مطالعاتی این گروه درسی در دانشگاه های معتبر کشور: كتاب باغ ایرانی استاد كریم پیرنیا، كتاب باغ‌های ایرانی و كوشك‌های آن تألیف دونالدویلبر ، کتاب‌ باغ‌های ایران (غلامرضا نعیما)، كتاب باغ ایرانی بازتابی از بهشت ( مربوط به سازمان میراث فرهنگی) ، كتاب اصول طراحی فضای سبز در محیط‌های مسكونی (مركز تحقیقات مسكن)،  كتاب باغ ایرانی حكمت كهن منظر جدید (موزه هنرهای معاصر) می‌باشند. در بحث کنکور کارشناسی ارشد، مشاورین گزینه آخر جزوه زیر را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند:

جزوه و مقالات دکتر منصوری – دانشگاه تهران

5) دروس فنی ساختمان :

این گروه درسی شامل دروس (( تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات، ایستایی، شناخت مواد، عناصر و جزئیات )) می باشد و 30 سوال در کنکور کارشناسی ارشد از آن مطرح میشود.

1-5) تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات مکانیکی:

تعداد سئوالات این درس در آزمون كارشناسی ارشد 8 سئوال است. مشاورین گزینه آخر جزوه و کتاب سلطاندوست را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند.

2-5) ایستایی:

تعداد سئوالات این درس در آزمون كارشناسی ارشد 14 سئوال است. مشاورین گزینه آخر جزوه و کتاب دکتر گلابچی را به  داوطلبین پیشنهاد می کنند.

3-5) شناخت مواد :

تعداد سئوالات این درس در آزمون دانشگاه دولتی 4 سئوال می‌باشد. منابع مهم این درس كتاب مصالح ساختمانی تألیف احمد حامی، كتاب مصالح ساختمانی تألیف سام فروتنی می‌باشند.

 4-5) عناصر و جزئیات:

تعداد سئوالات این درس 4 سئوال می‌باشد. از حیث مباحث این درس كمی وسیع‌تر از درس شناخت مواد و مصالح می‌باشد.

منابع مهم این درس كتاب اجزاء ساختمان تألیف سیاوش كباری و اجزاء ساختمان دكتر جلیل شاهی، مبحث 8 مقررات ملی سازمان (دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان) می‌باشند.

موضوع: مقالات معماری,

نویسنده:

تاریخ: ساعت: 21:50

نظرات()

تعداد بازديد : 1615

به این پست رای دهید:

برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

جایزه معاری پریتزکر بوسیله موسسه هیات Hyatt در سال ۱۹۷۹ برای تقدیر از معماران در قید حیاتی تاسیس شد که کار ساخته شده شان نشانگر تلفیقی از ویژگیهای استعدادشان، دیدگاه و تعهد آنهاست و سهم بسزایی در زندگی نژاد بشر و محیط اطراف آنها با استفاده از هنر معماری ایفا کرده است.

این جایزه گاهی به عنوان با پرستیژ ترین جایزه معماری و یا نوبل معماری توصیف می شود.نام این جایزه از نام خانواده پریتزکر که در شیکاگو فعالیت های بین الملی تجاری داشتند آمده است.

آنها از دیر باز به دلیل حمایت هایشان از فعالیت های آموزشی، رفاه اجتماعی، علمی، پزشکی و فرهنگی شناخته شده بودند. جی.ای پریتزکر که این جایزه را با همسرش سیندی بنیان نهاده بود، بیست و سوم ژانویه ۱۹۹۹ از دنیا رفت و پس از او بزرگ ترین پسرش توماس. جی پریتزکر رئیس موسسه هیات Hyattشد.

در سال ۲۰۰۴، شیکاگو افتتاح پارک هزاره را جشن گرفت. در این پارک یک غرفه موسیقی توسط فرنک گری از برندگان این جایزه طراحی شده بود که به افتخار موسس این جایزه به اسم او نامگذاری شد و مراسم پریتزکر سال ۲۰۰۵ در همین غرفه که به نام جی پریتزکر نام گذاری شده بود برگزار گردید.

توماس پریتزکر می گوید:« به عنوان یک فرد اهل شیکاگو، اصلا عجیب نیست که خانواده ما در مورد معماری اطلاعات بسیاری داشتند، چرا که آنها در شهر تولد آسمانخراش ها زندگی می کردند ، شهری پر از بناهایی که بوسیله مفاخر معماری چون لوئی سولیوان، فرنک لوید رایت، میس وندر روهه و بسیاری دیگر طراحی شده است… مادر و پدر من معتقد بودند که یک جایزه پر معنا نه تنها آگاهی اجتماعی بیشتر در مورد بناها را نوید خواهد داد و بر خواهد انگیخت بلکه خلاقیت بیشتری در حرفه معماری به وجود خواهد آورد

بسیاری از روش ها و جوایز جایزه پریتزکر بعد از جایزه نوبل شکل گرفتند. برندگان جایزه معماری پریتزکر مبلغ اهدایی ۱۰۰ هزار دلار و یک مدرک دریافت می کنند.

از سال ۱۹۸۷ یک مدال برنز نیز به این جوایز اضافه شده و قبل از این سال مجسمه مخصوص هنری مور که مجسمه ای با تولید محدود بود به هر برنده اهدا می شد.

نامزدهای این جایزه محدود به ملیتی خاص نیستند؛ از مسئولان حکومتی، نویسندگان، منتقدان، معماران آکادمیک، معماران تجربی، جوامع یا صنعتگران معماری، در واقع هر کسی که دغدغه ای در رشد معماری بهتر داشته باشد.

این جایزه بدون توجه به ملیت، نژاد، اعتقادات یا ایدئولوژی اهدا می شود.مراسم به شکل سالانه و نزدیک به نوامبر برگزار می شود. معمولا حدود ۵۰۰ نامزد از ۴۷ کشور وجود دارند. گزینش نهایی توسط یک هیات ژوری بین المللی با تعمق کامل و انتخاب به شکل محرمانه انجام می پذیرد. نخستین زنی که به دریافت این جایزه نائل شده معمار انگلیسی عراقی تبار، زاها حدید، است.

برندگان این جایزه از زمان تاسیس تا امروز عبارتند از:

▪ ۱۹۷۹ فیلیپ جانسون (۲۰۰۵–۱۹۰۶)


برای مشاهده ادامه این مطلب کلیک کنید

موضوع: مقالات معماری,

نویسنده:

تاریخ: ساعت: 21:29

نظرات()

تعداد بازديد : 1419

به این پست رای دهید:

 

      ایمانوئل کانت (Immanuel Kant)

 

        (۱۷۲۴-۱۸۰۴) فیلسوف آلمانی و از مهم‌ترین اندیشمندان اروپایی بود ، در پروس شرقی متولد شد.زندگی او خالی از فراز و نشیب بود . ازدواج نکرد ، از زادگاه خود هرگز زیاد دور نشد و در آنجا مدت 27 سال استاد منطق و فلسفه بود

 

 

 

 

 

برای مشاهده ادامه این مطلب کلیک کنید

موضوع: مبانی نظری,

نویسنده:

تاریخ: ساعت: 22:31

نظرات()

تعداد بازديد : 1715

به این پست رای دهید:

 

 

این بنا در خیابان توحید اصفهان مجاور زاینده رود واقع می باشد و توسط فرهاد احمدی در سال 67 طراحی شده ولی بدلایلی در سال 85 به بهره برداری رسیده!

سبک این بنا الهام گرفته از معماری سنتی ایران و روم باستان است

 

برای مشاهده ادامه این مطلب کلیک کنید

موضوع: مبانی نظری,

نویسنده:

تاریخ: ساعت: 18:21

نظرات()

تعداد بازديد : 8148

به این پست رای دهید:

 

 

 

در سال 1971 دو معمار جوان ایتالیایی تبار به نام های ریچارد راجرز ساکن انگلستان و رنزو پیانوساکن ایتالیا،در مسابقه ی طرح ساختمان مرکز ژرژپمپیدو در پاریس در بین 681 شرکت کننده برنده اعلام شدند. نمای این ساختمان را مجموعه ای از دودکش ها،آبگردان ها،لوله های تأسیساتی و ستون ها،تیرها،بادبند ها،راه پله ها و مسیرهای رفت وآمد تشکیل می داد.این معماران آغازگر سبکی در اروپا بودند که به نام های - تک یا تکنولوژی بسیار پیشرفته معروف گردید.لذا مجدداً در دهه ی هفتاد ماشین و فن آوری به عنوان یک موضوع محوری درمعماری مطرح شد.  

  معماران این سبک تکنولوژی را دستاورد بزرگ مدرنیته ومهم ترین عامل توسعه وپیشرفت در قرن بیستم میدانند. از نظر آنها،عصاره و مشخصه ی هرعصر در معماری آن دوره شکل کالبدی یافته است.به عنوان نمونه معابد یونان باستان با آن نظم وتناسبات کامل هندسی،تبلور ذهنیت کمال گرای یونانیان باستان است.بناهای عظیم روم باستان،نمایش قدرت امپراتوری وحکومت سزارها می باشد وبالاخره کلیساهای سربه فلک کشیده گوتیک نمایش دهنده ی قدرت کلیسا وذهنیت قرون وسطا است. به همین ترتیب،ساختمان های امروز می باید نمایش دهنده ی عصاره ی فکری وتکنیکی عصر حاضر یعنی تکنولوژی می باشد.

 

 

 

برای مشاهده ادامه این مطلب کلیک کنید

موضوع: مبانی نظری,

نویسنده:

تاریخ: ساعت: 18:4

نظرات()

تعداد بازديد : 1616

به این پست رای دهید:

ليست صفحات

تعداد صفحات : 35

تبلیغات

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

موضوعات

دانلود فایل های پاورپوینت . ..

دانلود مقالات معماری اسلامی

مقالات معماری

ایده های جدید در معماری

دانلود مقالات معماری یونان

دانلود مقالات معماری رم

دانلود پاورپونت سازه

دانلود سری 2

دانلود سری 3

دانلود سری 4

دانلود فایل های pdf

pdf سری 2

pdf سری 3

شیوه خراسانی

شیوه رازی

شیوه آذری

شیوه اصفهانی

آرشیو مجلات معماری

دانلود نشریه راه ساختمان ایران

کتب معماری

دانلود کتب معماری

معرفی کتب معماری

پروژهای دانشجویی

متره و برآورد

روستا 1 ، 2

تنظیم شرایط محیطی

انسان طبیعت معماری

ایده سری a

ایده در معماری

ایده سری b

مهندسی عمران

معماری اسلامی

آموزش نرم افزار

نرم افزار اسکچاپ

نرم افزار اتوکد

تریدی مکس+ویری

آموزش فتوشاپ

کرک نرم افزار ها+آموزش

نرم افزار رویت

شهر سازی

دانلود مجلات ویژه شهر سازی

معماری داخلی

دانلود مجلات طراحی داخلی

معماری منظر

دانلود مجلات معماری منظر

معرفی کارهای معماران بزرگ

زاها حدید

دنیس اسکات براون

لُکُربُزیه

دانلود فیلم های معماری

فیلم های سری اول

بانک پروژه و پایان نامه

بانک پایان نامه ها

آموزش اسکیس ، راندو و پرزانته

بحث تئوری راندو و پرزانته

راندو و پرزانته

تصاویر معماری

دکوراسیون

عکس های معماری

دانلود نقشه های معماری

ویلایی

فرهنگ سرا

نقشه های فاز 2

مسکونی

مبانی نظری معماری

مبانی نظری

دانلود رایگان مطالعات

مطالعات خانه سالمندان

مطالعات طرح 5

رساله های کارشناسی

آرشیو

پیوندهای روزانه

در خواست همکاری

آمار

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب : 159
کل نظرات : 310
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین : 4
تعداد اعضا : 8399
آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز : 197
بازدید دیروز : 341
ورودی امروز گوگل : 1
ورودی گوگل دیروز : 2
آي پي امروز : 40
آي پي ديروز : 74
بازدید هفته : 2,154
بازدید ماه : 11,147
بازدید سال : 45,728
بازدید کلی : 1,753,484
اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی : 18.208.211.150
مرورگر :
سیستم عامل :
امروز : جمعه 02 فروردین 1398

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

نظرسنجي

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟